piatok 4. apríla 2014

Pasé



Vrana

jedno dopoludnie
svetlo bolo skryté
som sa stala stranou
v melodráme a klišé

vravela som si,
že toto sa do mňa nezmestí,
všetko som prekročila,
potom odložila,
celá šťastná,
že zostávam len
                                   Jedna.

bola by to biedna vrava-
vrana
no to sa stáva

len jedna.
vydýchla som

len jedna,

so silným hlasom



Bojkovia.

Bojko aký si,
zarastený  do mrakov
a vieš,
že ma klepe rovnako

na opačných koncoch veľkej lyžice,
vyzliekli sme karneval,
v otáznikoch
sami od seba

perina ťa ešte zbiera
ako rozprávková knižka
na poslednej strane
však ujde rýchlo, ako líška

nedýcha, neverí
máta po špičkách
nedýcha neverí,
taká je maličká

sme bojkovia,
na opačných stranách veľkej lyžice,
kým ja čakám
ty robíš hlúpe a zbytočné vlny


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára