Sobota.
Za rozsypanou kávou
som plakala celé dopoludnie
pondelok –
šiška
na vrchole borovice
bolo to jediné čím si ma vedel utešiť
znova som chcela bývať uprostred mesta
zbehnúť na floriánske námestie
kúpiť nový balík čo by som skryla lepšie
zaspali sme zakrytí tou dekou kde si
ju vysypal
v noci, keď som ti zrniečka zbierala na líci
som úplne zabudla ako dlho
je to do pondelka
namiesto šálky som mala
tvojich
desať
prstov
Nedeľa.
ako som lámala orechy a
hádzala ich do čerstvého cesta
počula som ako sa mi zakrádaš poza chrbát
a kradneš už štvrtý kúsok z tanierika pre
hostí
bolo to úplne jedno,
no aj tak som hrala prísnu dámu,
tú čo dvíha malíčky,
no potom
keď som sa zdvihla na špičky, aby som dočiahla na
tvoju tvár
odišlo všetko dekórum do hája.
poobede už bolo dávno zabudnuté, že sa pieklo a pratalo,
pri diviačom výbehu som nemyslela na viac
ako na tvoje trepotavé pľúca
/vtedy tak krehké ako motýlie krídla /
čo sa zapierali do mojich
stačilo sa otvoriť
a nechať les
nech nás poráta
zvonica.
v tomto isto rytme som načúvala
o pol šiestej ráno k tvojej duši
tak jednoducho,
bim-bam
sem a tam
tmu si zrušil
zakrytá tvojimi rukávmi som nepreklínala ústredné
kúrenie
bim-bam
toto túlenie bolo celkom blízke promenáde mravcov
čo som zvykla mávať pri pomyslení na rána.
bim-bam
sem a tam
.... povedal si, že budík netreba
.... povedal si „okolo obeda“
zvonica naše nedeľné zviera
zázrak v to,
že ráno neumieram
photo: http://s806.photobucket.com/user/harlownapalm/media/bemed.jpg.html


Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára