nedeľa 30. marca 2014

spolu.





Sobota.

Za rozsypanou kávou
som plakala celé dopoludnie
pondelok –
                        šiška na vrchole borovice
bolo to jediné čím si ma vedel utešiť

znova som chcela bývať uprostred mesta
zbehnúť na floriánske námestie
kúpiť nový balík čo by som skryla lepšie

zaspali sme zakrytí tou dekou kde si
ju vysypal

v noci, keď som ti zrniečka zbierala na líci
som úplne zabudla ako dlho
je to do pondelka

namiesto šálky som mala
tvojich
desať
prstov


Nedeľa.

ako som lámala orechy a
hádzala ich do čerstvého cesta
počula som ako sa mi zakrádaš poza chrbát
a kradneš už štvrtý kúsok z tanierika pre hostí

bolo to úplne jedno,
no aj tak som hrala prísnu dámu,
tú čo dvíha malíčky,
no potom
keď som sa zdvihla na špičky, aby som dočiahla na tvoju tvár
odišlo všetko dekórum do hája.

poobede už bolo dávno zabudnuté, že sa pieklo a pratalo,
pri diviačom výbehu som nemyslela na viac
ako na tvoje trepotavé pľúca
  /vtedy tak krehké ako motýlie krídla /
čo sa zapierali do mojich
stačilo sa otvoriť
a nechať les
nech nás poráta



zvonica.

v tomto isto rytme som načúvala
o pol šiestej ráno k tvojej duši
tak jednoducho,

bim-bam

sem a tam

tmu si zrušil

zakrytá tvojimi rukávmi som nepreklínala ústredné kúrenie
bim-bam
toto túlenie bolo celkom blízke promenáde mravcov
čo som zvykla mávať pri pomyslení na rána.

bim-bam

sem a tam

.... povedal si, že budík netreba
.... povedal si „okolo obeda“

zvonica naše nedeľné zviera
zázrak v to,

že ráno neumieram




photo: http://s806.photobucket.com/user/harlownapalm/media/bemed.jpg.html

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára